niedziela, 18 listopada 2012

Moskiewski dzień świstaka, czyli jak zorganizować wycieczkę w ramach jednoosobowego biura turystycznego część trzecia, czyli достопримечательности Москвы ciąg dalszy

Po uzupełnieniu tabeli w Excelu można zorientować się jak będzie wyglądała droga od naszego hotelu do danego obiektu. Naszym głównym środkiem transportu jest metro, w okresie największego szczytu kursuje nawet co 90 sekund, łączy najważniejsze i bardzo odległe punkty miasta, podróżując metrem nie obchodzą nas korki, czerwone światła i inne utrudnienia w ruchu występujące na powierzchni.
Na stronie internetowej 

http://www.metromap.ru/

można obliczyć czas przejazdu od stacji początkowej do docelowej.Na stronie Polaków w Moskwie

http://www.moskodoskop.ru/index.php

możemy zapoznać się z informacjami dotyczącymi różnych dziedzin życia w Moskwie, nie tylko przydatnych jej polskim mieszkańcom, ale także pożytecznych dla przyjezdnych.

Rozpisanie poszczególnych punktów zwiedzania na planie pobytu ukierunkuje nas, pozwoli uporządkować cały pobyt, utrzymać go w określonych ramach.


UWAGA: Rzadko udaje się zrealizować cały zaplanowany program. Moskwa jest ogromnyyyym miastem, którego odległości do przebycia weryfikują ten plan. Tak było w moim przypadku. Trzeba mieć dobrą kondycję, żeby poruszać się na piechotę po Moskwie. Zaczynam ćwiczyć kondycję, żeby sprostać niebotycznym odległościom, żeby moje nogi to wytrzymały. Plan  jest potrzebny: wcześniejsze jego przygotowanie pozwala nam wstępnie zapoznać się  z tym miastem, z jego realiami, ograniczeniami, przygotowując plan możemy uniknąć niemiłych niespodzianek związanych z moskiewską rzeczywistością.


UWAGA: Przed wyjazdem zanotujmy adres polskiej ambasady i innych polskich instytucji w Moskwie. W przypadku kłopotów możemy się z nimi skontaktować i na pewno nie pozostawią nas bez pomocy.

Polski kościół w Moskwie:

http://hram.codis.ru/?page=info&id=521

Plan weryfikowałam każdego dnia, coś usuwałam, coś dopisywałam, przestawiałam. Miałam jednak najpotrzebniejsze, podstawowe informacje dotyczące zwiedzanych miejsc.

Sporządziłam także orientacyjny kosztorys dot. wydatków  niektóre dokładnie określone np. cena biletu lotniczego, czy hotelu, inne płynne, np. cena posiłków, czy kupionych pamiątek.

Powodzenia przy organizacji pobyt w Moskwie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz