czwartek, 15 listopada 2012

Moskiewski dzień świstaka, czyli jak znaleźć najtańszy hotel w mieście uznawanym za jedno z najdroższych na świecie.

Poszukiwanie najtańszego hotelu w Moskwie nie jest rzeczą łatwą. Większość Polaków mieszkających w Moskwie twierdzi, że niemożliwe jest znalezienie hotelu za taniej niż 2000 rubli, co jest kwotą bardzo korzystną.
Przed przystąpieniem do poszukiwań należy zadać sobie pytanie: Na czym nam zależy przy wyborze hotelu i ile pieniędzy możemy przeznaczyć na nocleg?
Mnie osobiście nie zależało na luksusie, ani na wysokiej jakości oferowanych usług. Byłam także ograniczona finansowo,celem było znalezienie hotelu poniżej 2000 rubli za noc. 
Najlepszym, największym i najbardziej różnorodnym źródłem informacji jest internet.Osoby, które nie są biegłe w poszukiwaniach internetowych są skazane na pomoc innych lub korzystanie z pomocy polskich firm oferujących hotele w Moskwie przy okazji załatwiania wizy. Ceny oferowane nie są niskie i jeżeli budżet niewygórowany mamy sytuacja się komplikuje i marzenie o odwiedzeniu Moskwy oddala.
Zaczęłam poszukiwania od wprowadzenia do najlepiej mi znanej rosyjskiej wyszukiwarki

http://www.yandex.ru/

hasła
самые дешёвые гостиницы Москвы
lub
гостиницы москвы эконом класса
Po kliknięciu na
Найти
rozwinęła się lista stron internetowych, na których oferuje się pomoc w rezerwacji hotelu  nie zawsze w najniższej cenie.
Niestety, pierwszy wymóg poniżej 2000 rubli za noc trudno spełnić.
Odnajduję jednak kilka interesujących stron

http://hotels.avelonbeta.ru/

na której wybieram kategorię

Гостиницы Москвы 2 звезды

i rozpoczynamy polowanie na najtańszą ofertę.
W spisie hoteli dwugwiazdkowych sprawdzam każdy hotel, najważniejsze kryterium cena, a później położenie na terenie Moskwy i odległość od stacji metra. Metra, które będzie moim głównym środkiem lokomocji w czasie pobytu.
Kilka hoteli spełnia niektóre z wymogów, ale szukam dalej.
Bardzo ważne są także отзывы туристов, którzy korzystali z usług danego hotelu, dzięki nim możemy uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.
Następna ciekawa strona


Гостиницы Москвы эконом класса: отзывы туристов, фото и описание номеров

Tutaj także zdjęcia obiektu i oferowanych pokoi oraz opis pokoi

Druga strona zaliczona, ale nie ustaję w poszukiwaniach.
Nie przedłużając historii, a było odwiedzonych stron jeszcze kilka, moje miejsce noclegowego pobytu znalazłam na stronie
Wybrałam hotele w przedziale cenowym od 500 do 2000 rubli
określiłam okres pobytu
zaznaczyłam klasę hotelu
i znalazłam swój wymarzony hotel.
Blisko Kremla, 5 minut metrem do Kremla, do stacji metra 5 minut пешком i 1500 za noc.
Na tej stronie można 
ЗАБРОНИРОВАТЬ ОТЕЛЬ БЕЗ ПРЕДОПЛАТЫ
dowiedzieć się, jak dotrzeć do hotelu
АДРЕС / как добраться
poznać
РАСПОЛОЖЕНИЕ
poznać
ЦЕНЫ гостиницы 
zapoznać się z oferowanymi usługami
НОМЕРНОЙ ФОНД
dowiedzieć się, czy można zjeść posiłek w hotelu
ПИТАНИЕ

Polecam wszystkim, którzy szukają taniego noclegu.

UWAGA: 
Nie rezerwować od razu, ale sprawdzić także cenę noclegu w hotelu.
Bardzo często rezerwacja przez stronę internetową danego hotelu jest najkorzystniejsza.
To, co jest napisane w opisie dobrze sprawdzić i upewnić się, czy na pewno te wszystkie udogodnienia będą także w naszym pokoju. Opis często odbiega od rzeczywistości. I lepiej upewnić się wcześniej jak będzie na miejscu.

UWAGA: 
Ceny dla Rosjan często różnią się od tych oferowanych cudzoziemcom. Upewnijmy się, czy na pewno zapłacimy właśnie taką kwotę

UWAGA:
Korzystnie jest szukać noclegu na rosyjskich stronach. Niezbędna jest do tego podstawowa znajomość jęz. rosyjskiego. Szukamy na kilku stronach, porównujemy, zrobiłam w Excelu zestawienie potencjalnych hoteli: cena, adres, odległość od centrum, najbliższa stacja metra, sposób zapłaty, śniadanie.Stopniowo je eliminowałam pozostawiając najkorzystniejsze oferty.

UWAGA:
Zwróćmy uwagę, jak uzyskać rezerwację gwarantowaną. Często należy zapłacić wcześniej całą kwotę, aby rezerwacja była utrzymana i zagwarantowana do naszego przyjazdu.

UWAGA:
Sprawdzajmy, czy w cenę noclegu wliczone jest śniadanie. Jeżeli tak i jeżeli jest obfite możemy kulinarnie przygotować nasz żołądek na cały dzień zwiedzania.Możliwość zjedzenia kolacji i obiadu w hotelu także usprawnia nasz pobyt, ważne, żeby ceny były umiarkowane, a oferowane dania różnorodne Dla młodzieży polecam moskiewskie hostele,  ceny bardzo przystępne. Można nawiązać międzynarodowe przyjaźnie, poznać autentyczne życie rosyjskiej młodzieży odwiedzającej Moskwę. Bardzo często przystępna cena idzie w parze z położeniem w centrum. Im większa liczba osób w pokoju, tym niższa cena.

Znalezienie taniego hotelu w Moskwie nie jest łatwe. Na pewno trzeba przejrzeć kilkadziesiąt ofert. Ale warto, warto wybrać dobry hotel, w którym miło i sympatycznie spędzimy nasz pobyt w Moskwie.

W następnym odcinku Moskwieskiego dnia świstaka porady, jak przygotować nasz pobyt, żeby optymalnie wykorzystać dany nam czas.

Jednak nie odmówiłabym propozycji noclegu w takim hotelu ...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz