wtorek, 4 grudnia 2012

Moskiewski dzień świstaka, czyli to, co chciałabym zjeść w Moskwie i mam nadzieję, że tego skosztuję część 2 CZEBURIEKI

Kulinarna druga część Moskiewskiego dnia świstaka poświęcona tym razem miejscom w Moskwie, gdzie można zjeść smaczne czeburieki, czyli najbardziej znane i, co bardzo ważne dla ubogiej turystki z Lublina, tanie 


Чебуречные в Москве
1. Najbardziej znana moskiewska czeburiecznaja o nazwie "ДРУЖБА" zachowała swój sowiecki, swojski charakter z lat 70-tych i 80-tych. Polecana jest wsystkim, którzy tęsknią do atmosfery sowieckiego systemu żywienia.
Wewnątrz nie ma miejsc siedzących tylko stoły. Personel i styl obsługi przypomina ten charakteryzujący zakładowe stołówki. Sala mała i ciasna, w ciągu dnia i pod wieczór brak wolnych miejsc.
Wielu klientów twierdzi, że jakość serwowanych czeburieków obniżyła się, ale mimo tego ustawiają się po nie długie kolejki.
Większość klienteli to mężczyźni, w menu nie ma ani sałatek, ani zup, serwowane są tylko czeburieki z mięsem, piwo i wysokoprocentowe napoje, z czego zadowolona jest większość.
W pomieszczeniu nie wolno palić, nie wpuszczają do środka z rowerami. Zapewniony spokój na terenie lokalu dzięki obecności ochroniarzy.


Ceny w menu: 
czeburieki tylko z mięsem - 30 rubli
napoje (woda, herbata, kawa) od 25 do 70 rubli
piwo 65 rubli
napoje alkoholowe (wódka, koniak) od 40 rubli
miejsca siedzące : brak
toaleta jest
nie wolno palić2. Czeburiecznaja w КИТАЙ-ГОРОДЕ
Jeszcze jedna "stara" czeburiecznaja w dwa kroki od stacji metra Китай-Город. Instytucja przypomina sklep przemysłowy z wstawionymi wewnątrz stolikami dla przekąszenia (nie ma miejsc siedzących. Do czeburiecznej zachodzą solidnie ubrani panowie wieku średniego i nie wiadomo dlaczego milicjanci. Niektórzy biorą czeburieki na wynos. 
W menu wyszczególniona jest także wartość kaloryczna dań. Tego nie ma w żadnej innej moskiewskiej czeburiecznej.


Ceny w menu: 
czeburieki (z mięsem, serem, ziemniakami) - od 40 rubli
kurczak grilowany od 120 rubli
napoje (woda, herbata, kawa) od 15 rubli
piwo od 45 rubli
napoje alkoholowe (wódka, koniak) od 50 rubli
miejsca siedzące : brak
toaleta jest
3. «Советская чебуречная»

Jedna z najbardziej znanych "nowych" czeburiecznych znajduje się w jasnym, dużym pomieszczeniu na Тишинке. Wewnątrz witraże i panele, pozostałość po poprzednich właścicielach,pomysłowo łączą się z herbami CCCP,medalami przodowników pracy i innymi. Czeburieki  są tam wyjątkowo smaczne.
W sali panuje czystość, personel ciągle zbiera brudne naczynia po klientach. W ciągu dnia nie ma tłoku, główni klienci to emeryci i rodziców z dziećmi.Wieczorem frekwencja się zwiększa.Ceny w menu: 
czeburieki (z baraniną,serem,wołowiną, ziemniakami, grzybami) - od 40 do 50 rubli
haczapuri 50 rubli
bulion, jajecznica od 40 rubli
napoje (woda, herbata, kawa) od 25 rubli
piwo od 70 rubli
napoje alkoholowe (wódka, koniak, wino, porter) od 40 rubli
miejsca siedzące  tak
toaleta tak
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz