czwartek, 26 czerwca 2014

Moskiewski dzień świstaka, czyli piterski dzień świstaka, czyli pasja i namiętność u jego początków były.Petersburg jest bez wątpienia pięknym miastem. Miastem zachwycającym zabytkami zachowanymi z przeszłości, lub odbudowanymi i odrestaurowanymi po zniszczeniach wojennych i rewolucyjnych. Miastem bohaterem noszącym wtedy nazwę Leningrad , które przetrwało 900-dniową blokadę. Miastem niezwykłym, z niezwykłymi mieszkańcami i z unoszącym się w przestrzeni duchem założyciela Piotra I.

Do Petersburga dotarliśmy już po północy po długiej i męczącej podróży z Rygi.

Miasteczka, które mijaliśmy na trasie do Pitera były bardzo zadbane. W przeciwieństwie do tych otaczających Moskwę, które miałam okazję zobaczyć w czasie przejazdu Aeroekspresem z Moskwy na lotnisko Szeremietiewo.Na pewno na przedsiębiorczość mieszkańców regionu leningradzkiego miały wpływ bliskość krajów zachodniej kultury, a przede wszystkim dziedzictwo pozostawione przez Piotra I, który chciał uczynić z Petersburga okno na świat kultury zachodniej, na którą tak hermetycznie przez kilkaset lat była zamknięta tradycyjna Rosja carska.

Naszym miejscem wypadowym na cztery dni w Petersburgu został hotel Azymut, 18-piętrowy gigant z 1037 pokojami

http://azimuthotels.com/azimut_hotel_saint_petersburg#położony w centrum miasta na brzegu rzeki Fontanki, 10 minut spacerkiem od Teatru Maryjskiego, 4 km od Niewskiego Prospektu i 20 km od lotniska Pułkowo.


Na 18 piętrze można podziwiać z hotelowego baru SKY Bar panoramę Petersburga.
Naprzeciwko recepcji można pobrać podręczne mapy Pitera, kilkunastostronnicowy poradnik prezentującyc wydarzenia kulturalne i obiekty usługowe, uzyskać podstawowe informacji na temat atrakcji i sposobu poruszania się oraz zapisać na różnorodne wycieczki.
W pokojach o podstawowym standardzie telewizor oraz suszarka do włosów niezbędna każdej Pani.
Bardzo obfite, różnorodne śniadania, serwowane od rana. Istnieje ewentualność oczekiwania w kolejce przy dużej liczbie gości hotelowych.
Pierwsze wyjrzenie z okna na 14-piętrze może być dużym szokiem dla osób z lękiem wysokości.

INFORMACJE I PORADY PRAKTYCZNE:
Na parterze, niedaleko recepcji, znajduje się kilka bankomatów. Można z nich bez ryzyka podjąć pieniądze.
W pobliżu znajduje się Burger King, w którym można zaopatrzyć się w gotowe kanapki na podróż.
Najbliższy duży sklep spożywczy to Лента (czynna przez całą dobę), około 10 minut na piechotę. 

Punktem orientacyjnym na trasie do Lienty jest Dworzec Bałtycki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz